LADIES logo WINE

Tip na výlet do jižního Burgenlandu

Ladies&Wine > Cestování > Tip na výlet do jižního Burgenlandu

Letos jsme zase kvůli opatřením vynechali cestu letadlem na Mallorku, a tak jsem přemýšlela nad vhodnou alternativou. Nakonec mě napadlo, že ideálním řešením bude nějaký spa hotel s termální vodou a ideálně jen pro dospělé. Jasnou volbou se tudíž stal Falkensteiner Balance Hotel Stegersbach v jižním Burgenlandu, velká wellness zóna, příjemná restaurace a ubytovávají pouze hosty 16+. Navíc výhodou bylo, že to není nikterak daleko, asi hodinu a půl jízdy z Vídně malebnou hornatou krajinou a jste na místě.

Ve Stegersbachu je nabídka ubytování široká, ale Falkensteiner je zřejmě nejlepší, pobyt lze rezervovat s plnou penzí, čehož jsme rádi využili, protože v okolí není příliš kulinárních zajímavostí, a navíc hotelová restaurace je skvěle hodnocená. Po příjezdu nás uvítal milý personál a hlavně černý kocour Kurt, který je čestným členem hotelových zaměstnanců a má mezi nimi i svou fotku v lobby. Protože nám přálo počasí, tak jsme se posadili ven na terasu restaurace a kochali se překrásnými výhledy, hotel má fantastickou okrasnou zahradu a také si můžete prohlédnout i sousední zeleninovou, ovocnou a bylinkovou zahradu, jejíž výpěstky ochutnáte i na talíři. Geniální nápad, mám ráda, když se do restaurace netahají rajčata přes půl světa, ale vypěstují si je na místě. K obědu podávají lehká jídla, saláty, curry nebo ovoce, k tomu si objednáte víno z nedalekého Štýrska a dovolená může začít.

Spa zóna je velkoryse řešená, dva vyhřívané bazény s dokonalým výhledem do kopců, několik druhů saun, různé vodní atrakce a spousta prostoru pro odpočinek na lehátku. Ačkoli je hotel poměrně velký, nikdy nebylo ve spa úplně narváno a vždy špičková čistota. Pokud by vás nebavilo povalování u bazénu, můžete využít fitness, lekce pilates nebo organizované procházky v přírodě. Kousek se nachází také golfové hřiště.

Večer vás bude čekat šestichodové menu v hlavní restauraci Imago, která spojuje vlivy Asie a tradiční rakouské pokrmy, kupodivu to k sobě bezvadně ladilo. Menu je vždy složené z předkrmu, výběru ze salátového bufetu, polévky, hlavního chodu, výběru ze sýrového bufetu a desertu. Máte možnost zvolit z několika variant, vždy je na výběr ryba, maso nebo vegetariánská verze. Vše ve špičkové kvalitě surovin od místních dodavatelů, nejvíc jsem si asi pochutnala na steaku s pikantní omáčkou a na tataráku z uzených ryb. Výběr vín je obrovský, dobře sestavený vinný lístek se hodně zaměřuje na rakouská vína, ale najdete zde i vína zahraniční. Chválím servis u večeře, při tolika hostech není jednoduché vše stíhat, ale šlo jim to bezvadně. Když se vrátím k vínu, tak před restaurací měl každý večer prezentací vín jiný vinař, super nápad, jak ochutnat místní vína a navázat zajímavé kontakty.

A co navštívit v okolí? Zajeďte si na výlet do Güssingu, kde můžete vyšplhat na nejstarší hrad v Burgenlandu a prohlédnout si i expozici zaměřenou právě na Burgenland a na rod Batthyany, kteří jsou majitelé hradu. Za návštěvu určitě stojí i skanzen u vesnice Gerersdorf, hned si totiž člověk začne víc vážit vymožeností jako je pračka nebo ústřední topení.

Jinak doporučuji se oddávat sladkému nicnedělání, čtení ve wellness zóně, plavání a saunování, s dobrým jídlem a pitím navíc bez rušivého dětského povyku je to ideální dovolená.