LADIES logo WINE

The Resort Scheiblhofer v Andau

Ladies&Wine > Cestování > The Resort Scheiblhofer v Andau

Minulý týden jsme podnikli první letošní výlet a samozřejmě kam jinam než do Rakouska. Tentokrát jsme se vydali do Burgenlandu do hotelu The Resort v Andau, který byl otevřen relativně nedávno, na jaře roku 2022. Jedná se o projekt vinaře Ericha Scheiblhofera, ten má v Andau taktéž vinařství vynikající kvality, Falstaff ho dokonce ocenil vinařem roku 2021. Nalákali mě tudíž na vyhlídku fantastického vína, vše podpořil venkovní vyhřívaný bazén, spa zóna o 4 000 metrech čtverečních a skvěle hodnocená hotelová restaurace „The Infinity“.

Cesta do Burgenlandu se trochu vleče, proto je dobré si jí zpříjemnit nějakým chutným obědem, chybu neuděláte, pokud z dálnice za vídeňským letištěm odbočíte na Haslau, kde se zastavte v restauraci Haslauerhof. Jejich rybí polévka neměla chybu! Koho by zajímalo více o této restauraci, přečtěte si článek mého manžela na jeho webu macekvbotach.cz. 

Ale zpět do Andau, obec se nachází ve vinařské oblasti Neusiedler See, nedaleko maďarských hranic. The Resort nemůžete minout, velká budova hotelu je hned na začátku obce ve vinicích. Pohodlně zaparkujete na krytém parkovišti, zavazadla vám odnese ochotný personál a na recepci rychle vyřídíte vše potřebné. Na uvítanou jsme dostali sklenku pěkně vychlazeného růžového Frizzante od Scheiblhofera. Při usrkávání si můžete prohlédnout rozlehlé lobby s vzrostlými stromy a hned mě zaujal i bar s názvem Mordor. To mi bylo jasné, že si budeme rozumět :) 

Pokoje jsou prakticky a čistě zařízené, většina z nich s balkónem. Celý hotel je dílem architekta Arkana Zeytinoglua, který se snažil zachovat hodně přírodních materiálů, hlavně dřevo. Po zabydlení pokoje jsme hned vyrazili využít spa zónu. Oceňuji, že ačkoli je hotel i pro děti, což pro mě není úplně ideální, tak dětská zóna je ve spa zcela oddělená a v dospělé části je požadován klid, navíc do saunové zóny děti do určitého věku nesmí. Bazén je vzhledem k vyšší teplotě spíš na relaxaci než na plavání, ale zejména venkovní část s výhledem do vinic je parádní. Sauny tu mají hned několika druhů, včetně jedné finské a opravdu prostorné, kde můžete jako my zažít každodenní saunový rituál. Ve wellness si můžete vzít čaje Ronnefeldt, vodu, ovoce nebo oříšky. Součástí je i Frizzante bar s možností objednání salátů, sendvičů a samozřejmě také vína.

Večeři jsme vždy zahájili v Mordor baru, jak jsem předpokládala, rozuměli jsme si hodně. Skoro je těžké si vybrat víno po skleničce, dala bych si tradičně všechno. Ale sklenka sektu před večeří a dobrého červeného po ní je jistota, doporučuji cuvée Big John Reserve od Scheiblhofera. Restaurace The Infinity je rozlehlá, členěná do jedné centrální místnosti a dvou menších po boku, večeře jsou formou šestichodového daného menu, kdy si sýry a saláty nabíráte z bohaté nabídky bufetu sami. Mně moc chutnala makrela se sladkokyselým pyré a grilovaným květákem nebo chobotnice s šafránovou omáčkou. Co vás v hotelu ovšem dostane jsou legendární snídaně, výběr je neskutečný, od vajíček, přes místní šunky, salámy, paštiky až po kaše, ovoce nebo palačinky. Jedna sklenka bublin k tomu a máte zaručený pěkný den už od rána!

Hotel ve spolupráci s vinařstvím Scheiblhofer pořádá také degustace, prohlídky nebo procházky po vinicích. To mě láká hodně, vinařství produkuje špičková vína a bohužel nebyl teď čas všechna prozkoumat, takže jsme v hotelu nebyli naposled a třeba se tam někdy uvidíme! Rozhodně je to místo, které stojí za návštěvu.